دستور – نظم ایران شهردار نامزدی شهرداري

دستور – نظم: ایران شهردار نامزدی شهرداري شهرداری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست / رییس بانک مرکزی

رئیس بانک مرکزی تاکید کرد که دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست و سپرده‌های بانکی بازده به مراتب بهتری دارد. 

دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست / رییس بانک مرکزی

رییس بانک مرکزی: دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست

عبارات مهم : مرکزی

رئیس بانک مرکزی تاکید کرد که دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست و سپرده های بانکی بازده به مراتب بهتری دارد.

به گزارش ایسنا، ولی الله سیف امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران ابتدا راجع به قیمت سود بانکی گفت: از 11 شهریورماه بانک ها ملزم به رعایت دستورالعمل بانک مرکزی شدند و بخش نظارت بانک مرکزی هر روزه در شعب متفاوت بانک ها حضور پیدا کرده و بررسی می کنند.

دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست / رییس بانک مرکزی

وی افزود: طبق اطلاعاتی که به دست ما می رسد خوشبختانه عمومیتی در اجرای دقیق این دستورالعمل وجود دارد و موارد بسیار نادر و تخلفات کوچکی بوده که منجر به عزل مدیر شعبه شده است هست. بنابراین بانک ها مصمم به رعایت این انضباط هستند. آیا که از هر نظر منفعت دارد چه جهت خود بانکها و چه جهت اقتصاد کشور.

رئیس بانک مرکزی تاکید کرد: در آینده ای نزدیک نیز راجع به تسهیلات نیز محدودیت هایی ایجاد می کنیم که آنها نیز ابلاغ خواهد شد.

رئیس بانک مرکزی تاکید کرد که دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست و سپرده‌های بانکی بازده به مراتب بهتری دارد. 

سیف همچنین راجع به قیمت ارز، تصریح کرد: قیمت دلار در 5 فروردین 96، 3 هزار و 820 تومان بود که اخیرا و روز گذشته به 3 هزار و 903 یا 4 تومان رسید و این نشان دهنده 2.2 درصد زیاد کردن در طول این مدت بوده که میانگین ماهیانه کمتر از 0.5 درصد هست، بنابراین به نظر نمی آید نگرانی خاصی در این زمینه وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است دقت نظرهای بانک مرکزی و دولت در مجموع بر کنترل نوسانات قیمت ارز و جلوگیری از زیاد کردن ها و هیجانی قیمت ارز است و آنچه مسلم است سرمایه گذاری در قیمت دلار به هیچ وجه اقتصادی نیست و سپرده های بانکی به مراتب بازدهی بهتری دارد و زیاد کردن قیمت دلار در بلند مدت به هیچ وجه نمی تواند با آن مسابقه کند. بنابراین دلار گزینه مطلوبی جهت سرمایه گذاری نیست.

رئیس بانک مرکزی همچنین گفت: دامنه نوسانات نیز در مدت این 6 ماه بسیار محدود و چیزی حدود 190 تومان است که آنهم حدود 5 درصد دامنه نوسان دارد که این نیز جای نگرانی نیست و نشانه ثبات در اقتصاد است.

دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست / رییس بانک مرکزی

سیف یادآور شد: گفته شده است بود که دولت به زیاد کردن میل به دارد و این به هیچ وجه درست نیست، دولت میل به به اقداماتی دارد که منجر به ثبات در اقتصاد کشور شود و بتواند اقتصاد را توام با آرامش هدایت کند و فعالان اقتصادی افق آینده نگری مناسبی از شرایط اقتصادی کشور را داشته باشند که خوشبختانه مثل 4 سال گذشته در این 6 ماه نیز شاهد این اوضاع بودیم.

وی همچنین درخصوص طرح قرض الحسنه ازدواج گفت: این طرح خوشبختانه براساس آینده نگری های ما جلو می رود و عملکرد خیلی خوبی داشته و از ابتدای سال 96 تاکنون 692 هزار مورد پرداخت شده است که 360 هزار مورد از این تعداد مربوط به همین دوره هفت هفته ای است که از طرح می گذرد و در طول این مدت 500 هزار مورد در صف نوبت بودند که در همین مدت 125 هزار مورد به آن اضافه شده است که از این 625 هزار مورد، 360 هزار پرداخت شده است و حدود 260 هزار مورد در نوبت داریم و این طرح ادامه پیدا می کند تا زمانی که صف به صفر برسد.

رئیس بانک مرکزی تاکید کرد که دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست و سپرده‌های بانکی بازده به مراتب بهتری دارد. 

رئیس بانک مرکزی تاکید کرد: امیدواریم این روند به طور مطلوب پیش رود و یکی از شاخصه های کارها انجام شده است این است که در استان های کمتر توسعه یافته، رشد بیشتری داشته و امیدواریم که بتواند نیاز همه مزدوجین را تامین کند.

وی راجع به بعضی دلالی ها در زمینه سپرده های مردم در موسسه های مالی اظهار کرد: ما با مواردی که مواجه می شویم، برخورد می کنیم ولی هر لحظه عده ای اهل ریسک هستند و می خواهند به علت نیازشان سپرده خود را سریعتر نقد کنند بنابراین نمی شود که جلوی همه این موارد را گرفت.

دلار گزینه مناسبی جهت سرمایه گذاری نیست / رییس بانک مرکزی

سیف همچنین گفت که به هیچ وجه سخنگوی تیم اقتصادی دولت نیست و فقط پرسشها مربوط به بانک مرکزی را توضیح می دهد.

واژه های کلیدی: مرکزی | اقتصاد | اقتصادی | بانک مرکزی | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs